Проект реабілітаційного центру для воїнів АТО у місті Луцьку

На кінець робота трьох останніх років виконана – на розгляд державної експертизи переданий проект реабілітаційного центру для Воїнів АТО у місті Луцьку.

Ще у 2014 році, після початку війни на сході України ми вирішили зробити такий комплекс. Нами, з власної ініціативи була розроблена концепція реабілітаційного комплексу. Медичну технологічну складову до нього робили спеціалісти польської фірми «Ерес Медікал». Нажаль в Україні сьогодні надто мало людей, що володіють питаннями застосування сучасного медико-реабілітаційного обладнання різних виробників. Велика заслуга в цьому директора ERES MEDICAL пана ZBIGNIEW LUBAŚ та директора з розвитку цієї фірми MAREK RÓŻYCKI.

Реабілітаційний центр для воїнів АТО у місті Луцьку

Більше двох років архітектурна концепція реабілітаційного комплексу кочувала по владних кабінетах. Завдяки наполегливості Головного лікаря Волинського госпіталя інвалідів війни Т.Масікової нам вдалося переконати владу області в необхідності і актуальності цього об’єкта в Луцьку.

В процесі багаторазового обговорення перспективної пропозиції комплекс значно змінився.

Сьогодні проектом передбачено два блоки комплексу:
  • Перший – з басейном на чотири доріжки з обладнаним пандусом для осіб з інвалідністю що пересуваються на візках та розгалуженою системою реабілітаційного обладнання для підводного масажу, блоком гідротерапії, соляною шахтою, трьома спеціалізованими спортивними залами з реабілітаційним обладнанням. Хол комплексу і приймання поліклініки об’єднані зимовим садом, планувальна система дозволила скоротити до мінімуму сукупну кількість коридорів. Велике та світле приміщення з озелененням з «сухим фонтаном» у рекреаційній зоні створює теплу та доброзичливу атмосферу яка так необхідна для психологічної реабілітації.
  • Другий блок реабілітаційного центру повноцінний багатофункціональний спортивний зал з повним набором інфраструктури передбачених нормами ДБН.

Така система логістики комплексу на думку спеціалістів – реабілітологів дозволяє в повній мірі забезпечити як часткову реабілітацію, так допомогти поверненню поранених Воїнів до повноцінного життя, в тому числі заняття спортом.

Реабілітаційний центр для воїнів АТО у місті Луцьку 2

З архітектурної точки зору комплекс дуже простий – два блоки з центральним корпусом існуючого корпусу госпіталю інвалідів.

Для будівництва комплексу вибрана система конструкцій з термопанелей Kingspan, що забезпечать як гарантовану теплоефективність споруди так і спростить будівельні роботи, оскільки блоки з’єднання термопанелей та технологія їх монтажу добре відпрацьована.

Опалення комплексу та підігрів води здійснюється за допомогою системи  теплових насосів «Октопус», що дозволить обійтись без будівництва котельні та відмовитись від централізованого теплопостачання з використанням газу.

Генплан

Поділитись: