Проект “Реконструкція парку та комплексний благоустрій скверу в районі вулиць Конякіна – Гордіюк”

Парк та сквер по вулиці Конякіна – Гордіюк

Робота з виготовлення проектної документації нарешті закінчена. Замовнику (КП «Парки та сквери») видана проектно-кошторисна документація «Реконструкція парку та комплексний благоустрій скверу в районі вулиць Конякіна – Гордіюк».

Генеральний план парку на Конякіна Гордіюк

Проект розроблявся Творчою архітектурною майстернею “Балан та Стельмащук” більш ніж пів року, пройшов громадське обговорення та був кілька раз редагований.

Так, на вимогу ініціативної групи жителів району у проект були внесені певні зміни, які на думку архітекторів не надто вплинули на його характеристики.

Проектувальниками прийнято рішення не робити автостоянку з обслуговуючим центром в районі церкви по вулиці Гущанській. Також на цьому етапі архітектори відмовились від продовження дороги вздовж району, що будується, на вулицю Гущанську (хоча після будівництва району це питання знов виникне і буде вирішене саме так).

Враховані також інші побажання, що не суперечать здоровому глузду.

Вартість реалізації всього проекту згідно кошторису становить 19 млн. гривень.

Як перша черга будівництва, проектом виділений вхід до парку з вулиці Конякіна – «Сквер», що вартує порядку 4 млн. гривень. Приблизно стільки ж коштуватиме і облаштування спортивної зони – стадіону з синтетичним покриттям, тренувальних та дитячих майданчиків, що розміщені в центральній частині парку.

Першою чергою будівництва передбачено влаштування рекреаційної зони, візуально відокремленої від простору вулиці підпорною стінкою.

В рекреаційній зоні запроектовано пішохідний фонтан з динамічною підсвіткою, обслуговуючий блок з кафе, пункт велопрокату та туалет. Зона відпочинку достатньо віддалена від проїжджої частини та забезпечена лавами для відпочинку. Система доріжок, композиції з декоративних дерев та кущів створюють атмосферу затишку.

В зоні скверу, яка віддалена від вулиці Конякіна на 40 метрів, передбачено великий дитячий майданчик поділений на три вікові зони, що забезпечать можливість активного відпочинку дітям будь-якого віку.

При будівництві скверу та автостоянки відбудеться знос порядку 25 дерев, і тому проектом скверу передбачена посадка 56 дерев декоративних порід та порядку 100 кущів та чагарників тільки у цій зоні. Взагалі у парку передбачена посадка більш ніж 200 нових дерев декоративних порід: срібних ялин, туй, шаровидних кленів, тощо.

Схема благоустрою території парку на Конякіна - Гордіюк

При відповідному фінансуванні всі роботи по першій черзі будівництва можна виконати за 4 місяці.

В центральній частині парку передбачена розвинута спортивна зона. Решта парку позиціонується як велопарк з системою вело доріжок та велодромом. Протяжність доріжок у парку біля 6 кілометрів. Передбачено освітлення парку – встановлення 135 оригінальних світильників (а це більше 8 км кабельних ліній та окрема трансформаторна підстанція). У віддаленій від забудови зоні парку розміщена огороджена територія для вигулу собак, з відповідним функціональним набором спортивних снарядів для тварин.

Для відвідувачів парку на алеях передбачено 56 зручних лав для відпочинку. Територія парку забезпечується більш ніж 100 смітниками. На нашу думку, при відповідному фінансуванні весь проект може бути втілений у життя за 4-5 років.

Поділитись: